У Житомирі правоохоронці повідомили про підозру заступнику міського голови та 25-річному майстру комунального підприємства. За версією слідства, посадовці організували схему з незаконного використання муніципальних ресурсів для приватного асфальтування та подальшого збагачення.
Правоохоронці затримали молодого посадовця під час передачі завдатку у розмірі 900 тисяч гривень від замовника, який діяв під контролем силовиків.
25-річний майстер дільниці комунального підприємства організував схему асфальтування приватних територій із використанням робочої сили, техніки та майна підприємства за готівкові кошти.
Такі роботи виконував поза офіційним обліком, без укладання договорів та відображення у бухгалтерській документації, а отримані кошти привласнював.
Посадовцю обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 832 тисяч гривень. До суду скерували клопотання про його відсторонення від посади. Йому повідомили про підозру у проханні та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.
Водночас нинішньому заступнику міського голови — колишньому керівникові цього ж комунального підприємства — інкримінують незаконне збагачення.
За період 2021–2025 років, за відсутності законних доходів, посадовець придбав земельну ділянку та звів на ній житловий будинок площею майже 200 квадратних метрів, а також придбав автомобіль Volkswagen Touareg.
З метою приховування майна від щорічних декларацій він заздалегідь «фіктивно» розлучився з дружиною, проте продовжив спільно проживати та вести спільний побут. Надалі активи оформили на ім’я дружини.
Загальна вартість необґрунтованих активів становить понад 9,3 мільйона гривень і суттєво перевищує сімейні задекларовані доходи посадовця. Санкція за незаконне збагачення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.
Наразі вирішується питання про арешт майна, обрання запобіжного заходу та відсторонення посадовця від займаної посади.